İlçemiz nihayet modern bir şehirlerarası otobüs terminal binasına kavuşuyor. Sanayi Çarşının yanına yaptırılacak olan Şehirlerarası Otobüs Terminali 40 metre genişliğinde 21 metre derinliğinde zemin katta 840 metrekare, asma katta 400 metrekare olmak üzere toplam 1240 metrekarelik bir alana sahip olacak. Terminal bünyesinde 4 otobüs peronu, bekleme salonu, emanet eşya bölümü, 4 adet dükkan, büfe, kafeterya, mescit, 4 adet bilet satış yazıhanesi 4 adet istirahat odasını bünyesinde barındıracak.

 Almus İlçesi Kurtuluş Mahallesinde bulunan Sanayi çarşısının yanına yaptırılacak bina ile ilgili Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan sosyal paylaşım sitesinden şu açıklamayı yaptı."Almusumuz büyüyor, gelişiyor, tabi ki geleceklerini gurbette arayan hemşehrilerimiz de metropollere taşınıyor.Bu nedenle gurbetçi hem şehrilerimizin Sıla ziyaretleri yaz mevsiminde günde 3-4 otobüs seferini bulan yoğunlukta olabiliyor.Bu güne kadar yolcu taşımacılığı yapan 2-3 otobüs firmasının Almus şehir merkezindeki şeyr-i seferlerinin; ilçemizde ,hem görsel hem ,trafik düzeni açısından yaşattığı olumsuzlukları ortadan kaldıracak ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALİNİN yapımı için... proje çalışmaları sonuçlandırılmış olup, terminalin yapılacağı Sanayi sitesinin mezarlık yolu cephesinde bulunan dükkanların yıkımı yapılarak, inşaata hazır hale getirilmiştir. Terminal binası 40.00 mt cephe,21.00mt derinlikte, zemin katta:840 m2 Asma katta:400 m2 olmak üzere toplam 1240.m2 den oluşmaktadır. Bünyesinde 4 otobüs peronu, bekleme salonu, emanet eşya,4 adet dükkan, kafeterya, büfe, mescit 4 adet bilet satışı Ofisi ,4 adet istirahat ve uyku odası bulunmaktadır.Tahminen;1 milyonla 1,2milyon Tl ye çıkacak otobüs terminalinin Beleyemiz özkaynakları ile bir buçuk yılda bitirilmesi hesaplanmıştır.2 yıl önce yapımına başlanılan ve şu anda bitirilerek hizmete konulan Belediyemiz mezbahanesinden Sonra ilçemizin önemli sorunlarından terminal de belirtilen sürede bitirilerek hemşehrilerimizin hizmetine sokulacaktır. Allah kazasız belasız bitirmeyi nasip etsin ve İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun."

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Simple Image Gallery Extended

Ziyaretçilerimiz

Bugün 29

Dün 54

Bu Hafta 431

Bu Ay 809

Toplam 123290

 

 

VEFAT HABERLERİ (Hasan Emlek)

İlçemiz halkından merhum Hasan Hüseyin Emlek 'in oğlu, Emre ve Alperen Emlak'in babası Almus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden emekli Hasan Hüseyin tedavi için bulunduğu Tokat'ta 01 Haziran 2020 günü vefat etti. Merhumun cenazesi 02 Haziran 2020 günü öğle namazı sonrası kılınacak cenaze namazı ardından Almus'ta toprağa verilecek. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive