SEVGİLİ ZİYERETÇİLERİMİZ.. SİTEMİZ İÇERİĞİNDE YAYINLANAN HABERLERİN GALERİ RESİMLERİNİN GÖSTERİMİNDEKİ HATALAR DÜZELTİLMİŞTİR..

İlçemizde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Almus Yüksek Okulu öğrencileri için 150 kişilik erkek, 150 kişilik kız öğrenci yurdu yapılıyor. Almus 1. TOKİ Konutlarının yanına yapılması düşünülen yurtların hazineye ait arazisinin tahsisi için girişimlere başlandı. 

Konuyla ilgili olarak Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan'ın açıklaması şöyle.  "Günden güne büyümesi ve gelişmesiyle öğrenci sayısı 600 'e yaklaşan Almus Meslek Yüksek Okulumuzun ortaya çıkan yurt sorunu; Milletvekilimiz Sayın Zeyit Aslan beyin,çabalarıyla nihayet son buluyor.150 kız ve 150 erkek olmak üzere 300 kişilik öğrenci yurdu yapımı için gerekli arsa verileri,(imar,kadastro,harita,mülkiyet bilgi ve belgeleri )vekilimizin yönlendirmesi sonucu tarafımdan,Bayındırlık Bakanlığından Arkadaşım; KYK İnşaat Emlak Daire Başkanı Erkan Ömeroğlu 'na teslim edilerek arsa tahsisi için,Maliye Bakanlığına yatırım onayı için Kalkınma Bakanlığına konunun taşınması sağlanmıştır. Israrlı takipleri ile Öğrenci yurdu sorununu sonlandıran vekilimiz  Sayın Zeyit Aslan Beye hemşehrilerim adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum"

Ziyaretçilerimiz

Bugün 64

Dün 80

Bu Hafta 490

Bu Ay 1883

Toplam 60222

 

VEFAT HABERLERİ (Fehmi Özveren)

İlçemiz halkından Celal, Halil ve Sami Özveren'in babası, Almus Merkez Camii İmam Hatibi Mustafa Özveren'in amcası Fehmi Özveren 6 Temmuz 2018 günü evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldırıldığı Almus Devlet Hastanesinde vefat etti. Merhumun cenazesi aynı gün Almus Merkez Camiinde Cuma namazı sonrasında kılınan cenaze namazı ardından götürüldüğü Bakımlı Köyü mezarlığında toprağa verildi. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. 

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive