İlçemizde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Almus Yüksek Okulu öğrencileri için 150 kişilik erkek, 150 kişilik kız öğrenci yurdu yapılıyor. Almus 1. TOKİ Konutlarının yanına yapılması düşünülen yurtların hazineye ait arazisinin tahsisi için girişimlere başlandı. 

Konuyla ilgili olarak Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan'ın açıklaması şöyle.  "Günden güne büyümesi ve gelişmesiyle öğrenci sayısı 600 'e yaklaşan Almus Meslek Yüksek Okulumuzun ortaya çıkan yurt sorunu; Milletvekilimiz Sayın Zeyit Aslan beyin,çabalarıyla nihayet son buluyor.150 kız ve 150 erkek olmak üzere 300 kişilik öğrenci yurdu yapımı için gerekli arsa verileri,(imar,kadastro,harita,mülkiyet bilgi ve belgeleri )vekilimizin yönlendirmesi sonucu tarafımdan,Bayındırlık Bakanlığından Arkadaşım; KYK İnşaat Emlak Daire Başkanı Erkan Ömeroğlu 'na teslim edilerek arsa tahsisi için,Maliye Bakanlığına yatırım onayı için Kalkınma Bakanlığına konunun taşınması sağlanmıştır. Israrlı takipleri ile Öğrenci yurdu sorununu sonlandıran vekilimiz  Sayın Zeyit Aslan Beye hemşehrilerim adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum"

Ziyaretçilerimiz

Bugün 28

Dün 74

Bu Hafta 394

Bu Ay 1491

Toplam 31693

VEFAT HABERLERİ (Ömer Güler)

İlçemiz halkından Merhum Murat Güler'in oğlu, Vedat Güler'in ağabeyi, Murat, İbrahim ve Hasan Güler'in babası, Osman, Mustafa, Nuri ve Hüseyin Hanlıoğlu'nun eniştesi emekli gardiyan Ömer Güler tedavi gördüğü Kayseri'de 26 Kasım 2017 günü vefat etti. Merhumun cenazesi 27 Kasım 2017 günü Almus Merkez Camiinöğle namazı sonrasında kılınacak cenaze namazından sonra Almus Mezarlığında toprağa verilecek. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive