SİTEMİZDE NOSTALJİK RESİMLERİNİZ YAYINLANSIN İSTERMİSİNİZ... SİZDE NOSTALJİK RESİMLERİNİZİN YAYINLANMASINI İSTİYORSANIZ almusgentr@gmail.com MAİL ADRESİNE RESİMLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ...

İlçemizde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Almus Yüksek Okulu öğrencileri için 150 kişilik erkek, 150 kişilik kız öğrenci yurdu yapılıyor. Almus 1. TOKİ Konutlarının yanına yapılması düşünülen yurtların hazineye ait arazisinin tahsisi için girişimlere başlandı. 

Konuyla ilgili olarak Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan'ın açıklaması şöyle.  "Günden güne büyümesi ve gelişmesiyle öğrenci sayısı 600 'e yaklaşan Almus Meslek Yüksek Okulumuzun ortaya çıkan yurt sorunu; Milletvekilimiz Sayın Zeyit Aslan beyin,çabalarıyla nihayet son buluyor.150 kız ve 150 erkek olmak üzere 300 kişilik öğrenci yurdu yapımı için gerekli arsa verileri,(imar,kadastro,harita,mülkiyet bilgi ve belgeleri )vekilimizin yönlendirmesi sonucu tarafımdan,Bayındırlık Bakanlığından Arkadaşım; KYK İnşaat Emlak Daire Başkanı Erkan Ömeroğlu 'na teslim edilerek arsa tahsisi için,Maliye Bakanlığına yatırım onayı için Kalkınma Bakanlığına konunun taşınması sağlanmıştır. Israrlı takipleri ile Öğrenci yurdu sorununu sonlandıran vekilimiz  Sayın Zeyit Aslan Beye hemşehrilerim adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum"

Ziyaretçilerimiz

Bugün 54

Dün 118

Bu Hafta 427

Bu Ay 3557

Toplam 45315

 

VEFAT HABERLERİ (Cihan Çakmak)

İlçemiz halkından (Arnavut) Ramis Çakmak'ın torunu, Yakup Çakmak'ın oğlu, Cihat Çakmak'ın kardeşi, Hayrettin, Fatih ve Yunus Çakmak'ın yeğeni Cihan Çakmak 13 Mart 2018 tarihinde Çorum İli Osmancık İlçesi yakınında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi 15 Mart 2018 günü Almus Merkez Camiinde kılınan cenaze namazı sonrasında Almus Mezarlığında toprağa verildi. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive