SİTEMİZDE NOSTALJİK RESİMLERİNİZ YAYINLANSIN İSTERMİSİNİZ... SİZDE NOSTALJİK RESİMLERİNİZİN YAYINLANMASINI İSTİYORSANIZ almusgentr@gmail.com MAİL ADRESİNE RESİMLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ...

Ak Parti Tokat Milletvekili Prof.Dr.Coşkun Çakır ilçemizi ziyaret etti. Almus 6.Ak Parti Olağan Genel Kurul Toplantısında yurt dışında olduğu için katılamayan Prof.Dr.Coşkun Çakır yeni seçilen Ak Parti Almus İlçe Başkanı Şeref Yılmaz ve Yönetim Kuruluna hayırlı olsun ziyareti yaptı.

Ak Parti İlçe Başkanlığında Belediye Başkanımız Mimar Hasan Hüseyin Arıkan, Çevreli Belediye Başkanı Ercan Gürer, İl Genel Meclisi Üyelerimiz Recep Demir, Yüksel Mirzaoğlu, Ak Parti   Almus İlçe Başkanı Şeref Yılmaz, Ak Parti Almus Kadın Kolları Başkanı Raziye Evcil, Ak Parti Almus Gençlik Kolları Başkanı Erkan Tan  Tan, Ak Parti Almus İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Almus Belediye Meclis Üyelerinin katıldığı bir sohbet toplantısı yaptı. Sohbet toplantısında Almus'a doğal gaz getirilmesi konusunda belirli bir yol alındığını söyleyen Çakır EÜAŞ'ın ilçemizdeki Almus İşletmesinde özelleştirme sonucu mağdur olan kişilerin durumları hakkında görüş alışverişinde bulundu.Belediye Başkanımız Mimar Hasan Hüseyin Arıkan İlçemize yapılacak olan Atık Su Tesisi hakkında bilgi verdi. Buna göre İller Bankası SUKAP Hibe projesi kapsamında 15 Kasım 2017 yaklaşık maliyeti 12.000.000 TL olan işin ihalesi sonuçlandığında bedelin  % 50 si hibe olarak verilecek, Kalan % 50 lik bölüm ise Belediye öz kaynakları ile karşılanacak. Tesisin yapımı için önümüzdeki  günlerde ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılacak.

Milletvekilimiz Prof.Dr.Coşkun Çakır'a Almus'a Almus Meslek Yüksek okulu öğrencilerinin faydalanacağı Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ilçemizde yaptırılacak 300 kişilik Öğrenci Yurdunun yeri hakkında Belediye Başkanımız Mimar Hasan Hüseyin Arıkan tarafından bilgi verildi. Almus 1. Etap TOKİ Konutlarının hemen yanında bulunan hazine arazisinin Kredi Yurtlar Kurumuna devir işlemlerinin yapıldığını söyledi. 

Almus Belediyesinin öz kaynakları ile yaptırılan 40 odalı motel ve öğrenci evi olarak kullanılacak tesisi gezen Milletvekilimize daha sonra Almus Belediyesine EÜAŞ'ın Almus İşletmelerinin özelleştirilmesi sonucu verilen sosyal tesisler gezdirildi. Tesisleri çok beğenen Prof.Dr.Coşkun Çakır bu tesislerin turizm amaçlı olarak değerlendirilebilmesi için destek olacaklarının sözünü verdi.

Belediye Başkanımızca Prof.Dr.Coşkun Çakır, Almus Kaymakamı Hamza İnam ve misafirlere Almus Tufantepe Recep Yazıcıoğlu Öğretmenevinde verilen öğle yemeği verildi.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 28

Dün 73

Bu Hafta 778

Bu Ay 3169

Toplam 41280

 

VEFAT HABERLERİ (Dursun Eker)

İlçemiz halkından merhum Mahir Eker'in oğlu, Recep Eker'in abisi, Sedat Eker'in babası, Erdoğan ve Özcan Akkan'ın dayısı (Kadıköprülü) Dursun Eker tedavi gördüğü Tokat devlet Hastanesinde 4 Şubat 2018 günü vefat etti. Merhumun cenazesi 5 Şubat 2018 günü öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazı ardından Almus Mezarlığında toprağa verilecek. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. 

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive