Almus Baraj gölünde Balık avlama yasağı başladı. Yasak 1 Nisan 2018 - 30 Haziran 2018 tarihleri arasında uygulanacak. Balıkların yavrulama zamanı düşünülerek her yıl uygulanan yasak kapsamında sazan ve yayın balığı avlamak her ne suretle olursa olsun (amatör-ticari) yasaklanıyor.
Baraj Gölü üzerinde yasak balık avlamayı takip görevi Almus İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli ve Kolluk Kuvvetleri tarafından yapılacak. Yasak dönemde yapılacak olan, su ürünleri kontrol ve denetimlerinde sazan ve yayın balığı avladığı tespit edilen vatandaşlara 1.322 TL idari para cezası uygulanarak, istihsal vasıtalarına ve avladıkları balıklara el konulacak.
Almus Baraj Gölü’nde gökkuşağı alabalığını yıl boyunca avlamak serbest ancak gökkuşağı alabalık avcılığı içinde en fazla iki olta takımıyla (her olta en fazla 2 iğneli), ve günde 10 adet gökkuşağı alabalığı avlanılabilecek
 

Ziyaretçilerimiz

Bugün 31

Dün 58

Bu Hafta 211

Bu Ay 1366

Toplam 79323

 

VEFAT HABERLERİ (Emine Ürkmez)

İlçemiz halkından Tahir, Erol ve Ahmet Ürkmez'in  annesi, Merhum Osman Ürkmez'in eşi Emine Ürkmez tedavi gördüğü Tokat Devlet Hastanesinde 14 Mart 2019 günü vefat etti. Merhumenin cenazesi aynı gün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı ardından Almus'ta toprağa verildi. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive