Almus Baraj gölünde Balık avlama yasağı başladı. Yasak 1 Nisan 2018 - 30 Haziran 2018 tarihleri arasında uygulanacak. Balıkların yavrulama zamanı düşünülerek her yıl uygulanan yasak kapsamında sazan ve yayın balığı avlamak her ne suretle olursa olsun (amatör-ticari) yasaklanıyor.
Baraj Gölü üzerinde yasak balık avlamayı takip görevi Almus İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli ve Kolluk Kuvvetleri tarafından yapılacak. Yasak dönemde yapılacak olan, su ürünleri kontrol ve denetimlerinde sazan ve yayın balığı avladığı tespit edilen vatandaşlara 1.322 TL idari para cezası uygulanarak, istihsal vasıtalarına ve avladıkları balıklara el konulacak.
Almus Baraj Gölü’nde gökkuşağı alabalığını yıl boyunca avlamak serbest ancak gökkuşağı alabalık avcılığı içinde en fazla iki olta takımıyla (her olta en fazla 2 iğneli), ve günde 10 adet gökkuşağı alabalığı avlanılabilecek
 

Ziyaretçilerimiz

Bugün 39

Dün 72

Bu Hafta 365

Bu Ay 980

Toplam 71832

 

VEFAT HABERLERİ (Ayhan Demirci)

İlçemiz halkından Samet ve Semih Demirci'in babası, Aydın Demirci'nin kardeşi, Abdullah Demirci'nın oğlu Ayhan Demirci 28 Kasım 2018 günü evinde vefat etti.Merhumun cenazesi aynı gün Almus Merkez Camiinde kılınacak cenaze namazı ardından Almus'ta toprağa verilecek. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive