Almus Baraj gölünde Balık avlama yasağı başladı. Yasak 1 Nisan 2018 - 30 Haziran 2018 tarihleri arasında uygulanacak. Balıkların yavrulama zamanı düşünülerek her yıl uygulanan yasak kapsamında sazan ve yayın balığı avlamak her ne suretle olursa olsun (amatör-ticari) yasaklanıyor.
Baraj Gölü üzerinde yasak balık avlamayı takip görevi Almus İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli ve Kolluk Kuvvetleri tarafından yapılacak. Yasak dönemde yapılacak olan, su ürünleri kontrol ve denetimlerinde sazan ve yayın balığı avladığı tespit edilen vatandaşlara 1.322 TL idari para cezası uygulanarak, istihsal vasıtalarına ve avladıkları balıklara el konulacak.
Almus Baraj Gölü’nde gökkuşağı alabalığını yıl boyunca avlamak serbest ancak gökkuşağı alabalık avcılığı içinde en fazla iki olta takımıyla (her olta en fazla 2 iğneli), ve günde 10 adet gökkuşağı alabalığı avlanılabilecek
 

Ziyaretçilerimiz

Bugün 76

Dün 50

Bu Hafta 186

Bu Ay 1171

Toplam 64471

 

VEFAT HABERLERİ (Serdal Bektaş)

İlçemiz halkından (Taksici) Şükrü Bektaş'ın oğlu,Soner Bektaş'ın abisi, Selçuk ve Çağatay Bektaş'ın babası Serdal Bektaş geçirdiği kalp krizi sonunda 21 Ağustos 2018 Salı günü Almus Devlet Hastanesinde  vefat etti. Merhumun cenazesi 21 Ağustos 2018 günü Almus Merkez Camii nde kılınacak ikindi namazı sonrasında kılınacak cenaze namazı ardından Almus'ta toprağa verilecek. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive