SEVGİLİ ZİYERETÇİLERİMİZ.. SİTEMİZ İÇERİĞİNDE YAYINLANAN HABERLERİN GALERİ RESİMLERİNİN GÖSTERİMİNDEKİ HATALAR DÜZELTİLMİŞTİR..

Ramazan ayının başlaması ile İlçe Müftümüz Mustafa Şanver bir mesaj yayınladı. Şanver mesajında "Evveli Rahmet ortası mağfiret, sonu da cehennemden azat olma ayı olan Ramazan ayına kavuşmuş bulunuyoruz.Başta Almus 'lu kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Fazilet ve hikmetine uygun şekilde, huzur içinde bu mübarek ayı idrak etmeyi Rabbimden niyaz ediyorum.

Bu mübarek ay başta oruç ve namaz olmak üzere, Kuran'ı Kerim zekat ve fıtra gibi ibadetlerle değerlendirilmelidir. Af ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında tövbe ve istiğfarla ihmal edilmemelidir.
Bu vesile ile Ramazan ayının ülkemizin birlik ve beraberliğine, zulme maruz kalan başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere tüm Müslüman kardeşlerimizin refah ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah'tan dilerim. " dedi. 

Almus Müftülüğünün verdiği bilgiye göre Ramazan ayı içerisinde Almus Müftülüğünce aşağıdaki etkinlikler yapılacak.

Her camide teravih öncesi vaaz verilecek
Hz Osman camiinde hatimle teravih kılınacak
Her camide mukabele ikindi namazı öncesinde Mukabele okunacak,  Hanımlar için 1. ve 2. Etap TOKİ de mukabele okunacak.
Vesilei Hayrat Vakfınca Fatımatüzzehra kuran kursunda her akşam iftar yemeği verilecek, Yemeğe gelemeyen vatandaşlarımıza yemek dağıtımı yapılacak.

Ramazanın son on gününde Merkez Camiinde itikaf,
Kadir gecesi adına yaralır bir biçimde ihya edilecek.

Not: İlçe müftülüğümüz tarafından makbuz karşılığı zekat ve fıtra kabulü yapılmaktadır.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 0

Dün 64

Bu Hafta 490

Bu Ay 1883

Toplam 60222

 

VEFAT HABERLERİ (Fehmi Özveren)

İlçemiz halkından Celal, Halil ve Sami Özveren'in babası, Almus Merkez Camii İmam Hatibi Mustafa Özveren'in amcası Fehmi Özveren 6 Temmuz 2018 günü evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldırıldığı Almus Devlet Hastanesinde vefat etti. Merhumun cenazesi aynı gün Almus Merkez Camiinde Cuma namazı sonrasında kılınan cenaze namazı ardından götürüldüğü Bakımlı Köyü mezarlığında toprağa verildi. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. 

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive