Ramazan ayının başlaması ile İlçe Müftümüz Mustafa Şanver bir mesaj yayınladı. Şanver mesajında "Evveli Rahmet ortası mağfiret, sonu da cehennemden azat olma ayı olan Ramazan ayına kavuşmuş bulunuyoruz.Başta Almus 'lu kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Fazilet ve hikmetine uygun şekilde, huzur içinde bu mübarek ayı idrak etmeyi Rabbimden niyaz ediyorum.

Bu mübarek ay başta oruç ve namaz olmak üzere, Kuran'ı Kerim zekat ve fıtra gibi ibadetlerle değerlendirilmelidir. Af ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında tövbe ve istiğfarla ihmal edilmemelidir.
Bu vesile ile Ramazan ayının ülkemizin birlik ve beraberliğine, zulme maruz kalan başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere tüm Müslüman kardeşlerimizin refah ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah'tan dilerim. " dedi. 

Almus Müftülüğünün verdiği bilgiye göre Ramazan ayı içerisinde Almus Müftülüğünce aşağıdaki etkinlikler yapılacak.

Her camide teravih öncesi vaaz verilecek
Hz Osman camiinde hatimle teravih kılınacak
Her camide mukabele ikindi namazı öncesinde Mukabele okunacak,  Hanımlar için 1. ve 2. Etap TOKİ de mukabele okunacak.
Vesilei Hayrat Vakfınca Fatımatüzzehra kuran kursunda her akşam iftar yemeği verilecek, Yemeğe gelemeyen vatandaşlarımıza yemek dağıtımı yapılacak.

Ramazanın son on gününde Merkez Camiinde itikaf,
Kadir gecesi adına yaralır bir biçimde ihya edilecek.

Not: İlçe müftülüğümüz tarafından makbuz karşılığı zekat ve fıtra kabulü yapılmaktadır.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 34

Dün 58

Bu Hafta 214

Bu Ay 1369

Toplam 79326

 

VEFAT HABERLERİ (Emine Ürkmez)

İlçemiz halkından Tahir, Erol ve Ahmet Ürkmez'in  annesi, Merhum Osman Ürkmez'in eşi Emine Ürkmez tedavi gördüğü Tokat Devlet Hastanesinde 14 Mart 2019 günü vefat etti. Merhumenin cenazesi aynı gün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı ardından Almus'ta toprağa verildi. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive