Ramazan ayının başlaması ile İlçe Müftümüz Mustafa Şanver bir mesaj yayınladı. Şanver mesajında "Evveli Rahmet ortası mağfiret, sonu da cehennemden azat olma ayı olan Ramazan ayına kavuşmuş bulunuyoruz.Başta Almus 'lu kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Fazilet ve hikmetine uygun şekilde, huzur içinde bu mübarek ayı idrak etmeyi Rabbimden niyaz ediyorum.

Bu mübarek ay başta oruç ve namaz olmak üzere, Kuran'ı Kerim zekat ve fıtra gibi ibadetlerle değerlendirilmelidir. Af ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında tövbe ve istiğfarla ihmal edilmemelidir.
Bu vesile ile Ramazan ayının ülkemizin birlik ve beraberliğine, zulme maruz kalan başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere tüm Müslüman kardeşlerimizin refah ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah'tan dilerim. " dedi. 

Almus Müftülüğünün verdiği bilgiye göre Ramazan ayı içerisinde Almus Müftülüğünce aşağıdaki etkinlikler yapılacak.

Her camide teravih öncesi vaaz verilecek
Hz Osman camiinde hatimle teravih kılınacak
Her camide mukabele ikindi namazı öncesinde Mukabele okunacak,  Hanımlar için 1. ve 2. Etap TOKİ de mukabele okunacak.
Vesilei Hayrat Vakfınca Fatımatüzzehra kuran kursunda her akşam iftar yemeği verilecek, Yemeğe gelemeyen vatandaşlarımıza yemek dağıtımı yapılacak.

Ramazanın son on gününde Merkez Camiinde itikaf,
Kadir gecesi adına yaralır bir biçimde ihya edilecek.

Not: İlçe müftülüğümüz tarafından makbuz karşılığı zekat ve fıtra kabulü yapılmaktadır.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 39

Dün 72

Bu Hafta 365

Bu Ay 980

Toplam 71832

 

VEFAT HABERLERİ (Ayhan Demirci)

İlçemiz halkından Samet ve Semih Demirci'in babası, Aydın Demirci'nin kardeşi, Abdullah Demirci'nın oğlu Ayhan Demirci 28 Kasım 2018 günü evinde vefat etti.Merhumun cenazesi aynı gün Almus Merkez Camiinde kılınacak cenaze namazı ardından Almus'ta toprağa verilecek. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive