İlçe Müftümüz Mustafa Şanver Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı Şanver mesajında “Recep, Şaban, Ramazan derken ümmetin ayı olan Ramazan’ın son günlerine yaklaşmış bulunuyoruz. On bir ayın sultanı Ramazan ayının bin aydan değerli, Kuran-ı Kerimin indirilmeye başlandığı en kıymetli gecesine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Kuran-ı Kerimde Kadir Gecesinin önemi Kadir Suresinde şöyle anlatılır.

”Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilirmisin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gece de Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.O gece esenlik gün ağarıncaya kadar sürer.”Kadir Gecesi hakkında hadisler şöyle buyurulur.“Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir, Allahu Teala o günlerde dua edenlerin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder,Bu geceler Kadir Gecesi, Arefe Gecesi, Ber’at Gecesi ve Cuma Gecesidir.Peygamber efendimiz (SAV) kadir gecesi ile ilgili şöyle buyuruyor. “Kim Kadir Gecesinde inanarak ihlasla o geceyi ibadetle geçirirse geçmiş günahları bağışlanır.”Bu gecenin ve birkaç gün sonra kavuşacağımız Ramazan Bayramının vatanımız, milletimiz ve tüm islam alemi için hayırlı olmasını diler, nice ramazanlara kavuşmayı yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 40

Dün 57

Bu Hafta 40

Bu Ay 1217

Toplam 84310

 

VEFAT HABERLERİ (Fatma Balka)

İlçemiz halkından merhum Hasan Arslan'ın eşi, Hasan Emlak'in annesi Fatma Arslan 17 Mayıs 2019 günü vefat etti. Merhumenin cenazesi aynı gün Cuma Namazı sonrasında kılınan Cenaze Namazı ardından Almus'ta toprağa verildi. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive