SEVGİLİ ZİYERETÇİLERİMİZ.. SİTEMİZ İÇERİĞİNDE YAYINLANAN HABERLERİN GALERİ RESİMLERİNİN GÖSTERİMİNDEKİ HATALAR DÜZELTİLMİŞTİR..

İlçe Müftümüz Mustafa Şanver Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı Şanver mesajında “Recep, Şaban, Ramazan derken ümmetin ayı olan Ramazan’ın son günlerine yaklaşmış bulunuyoruz. On bir ayın sultanı Ramazan ayının bin aydan değerli, Kuran-ı Kerimin indirilmeye başlandığı en kıymetli gecesine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Kuran-ı Kerimde Kadir Gecesinin önemi Kadir Suresinde şöyle anlatılır.

”Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilirmisin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gece de Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.O gece esenlik gün ağarıncaya kadar sürer.”Kadir Gecesi hakkında hadisler şöyle buyurulur.“Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir, Allahu Teala o günlerde dua edenlerin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder,Bu geceler Kadir Gecesi, Arefe Gecesi, Ber’at Gecesi ve Cuma Gecesidir.Peygamber efendimiz (SAV) kadir gecesi ile ilgili şöyle buyuruyor. “Kim Kadir Gecesinde inanarak ihlasla o geceyi ibadetle geçirirse geçmiş günahları bağışlanır.”Bu gecenin ve birkaç gün sonra kavuşacağımız Ramazan Bayramının vatanımız, milletimiz ve tüm islam alemi için hayırlı olmasını diler, nice ramazanlara kavuşmayı yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 58

Dün 83

Bu Hafta 234

Bu Ay 2494

Toplam 57392

 

VEFAT HABERLERİ (Hatice Çiğdem)

İlçemiz halkından Ahmet Çiğdem'in eşi, Baki Çiğdem'in annesi, Ali Özer ve Mehmet Özer'in kardeşi  Hatice Çiğdem 05 Haziran 2018 günü Malatya 'da vefat etti. Merhumenin cenazesi 6 Haziran 2018 günü Almus Merkez Camiinde İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı ardından Almus mezarlığında toprağa verildi. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive