İlçe Müftümüz Mustafa Şanver Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı Şanver mesajında “Recep, Şaban, Ramazan derken ümmetin ayı olan Ramazan’ın son günlerine yaklaşmış bulunuyoruz. On bir ayın sultanı Ramazan ayının bin aydan değerli, Kuran-ı Kerimin indirilmeye başlandığı en kıymetli gecesine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Kuran-ı Kerimde Kadir Gecesinin önemi Kadir Suresinde şöyle anlatılır.

”Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilirmisin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gece de Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.O gece esenlik gün ağarıncaya kadar sürer.”Kadir Gecesi hakkında hadisler şöyle buyurulur.“Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir, Allahu Teala o günlerde dua edenlerin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder,Bu geceler Kadir Gecesi, Arefe Gecesi, Ber’at Gecesi ve Cuma Gecesidir.Peygamber efendimiz (SAV) kadir gecesi ile ilgili şöyle buyuruyor. “Kim Kadir Gecesinde inanarak ihlasla o geceyi ibadetle geçirirse geçmiş günahları bağışlanır.”Bu gecenin ve birkaç gün sonra kavuşacağımız Ramazan Bayramının vatanımız, milletimiz ve tüm islam alemi için hayırlı olmasını diler, nice ramazanlara kavuşmayı yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 34

Dün 64

Bu Hafta 403

Bu Ay 1730

Toplam 74885

 

VEFAT HABERLERİ (Cemal Yeter)

İlçemiz halkından Merhum (Kürt) Mahmut Yeter'in oğlu, Merhum Kemal Yeter'in kardeşi, Selim ve Serkan Yeter'in babası, Gazi, Tahir ve Taner Yeter'in amcası  Cemal Yeter 08. Ocak 2019 günü Almus'ta vefat etti. Merhumun cenazesi 9 Ocak 2019 günü Almus Merkez Camiinde Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı ardından Almus mezarlığında toprağa verildi. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive