İlçe Müftümüz Mustafa Şanver Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı Şanver mesajında “Recep, Şaban, Ramazan derken ümmetin ayı olan Ramazan’ın son günlerine yaklaşmış bulunuyoruz. On bir ayın sultanı Ramazan ayının bin aydan değerli, Kuran-ı Kerimin indirilmeye başlandığı en kıymetli gecesine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Kuran-ı Kerimde Kadir Gecesinin önemi Kadir Suresinde şöyle anlatılır.

”Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilirmisin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gece de Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.O gece esenlik gün ağarıncaya kadar sürer.”Kadir Gecesi hakkında hadisler şöyle buyurulur.“Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir, Allahu Teala o günlerde dua edenlerin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder,Bu geceler Kadir Gecesi, Arefe Gecesi, Ber’at Gecesi ve Cuma Gecesidir.Peygamber efendimiz (SAV) kadir gecesi ile ilgili şöyle buyuruyor. “Kim Kadir Gecesinde inanarak ihlasla o geceyi ibadetle geçirirse geçmiş günahları bağışlanır.”Bu gecenin ve birkaç gün sonra kavuşacağımız Ramazan Bayramının vatanımız, milletimiz ve tüm islam alemi için hayırlı olmasını diler, nice ramazanlara kavuşmayı yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 29

Dün 54

Bu Hafta 29

Bu Ay 1985

Toplam 67550

 

VEFAT HABERLERİ (Nefise Karaca)

İlçemiz halkından Mustafa ve Muammer Karaca 'nın anneleri merhum Bakkal Hafız Amca'nın hanımı Nefise Karaca 16 Ekim 2018 günü vefat etti. merhumenin cenazesi  aynı gün öğle namazı sonrasında Almus Merkez Camiinde kılınan cenaze namazı ardından Almus Pedbaşı mezarlığında toprağa verildi. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive