İlçe Müftümüz Mustafa Şanver Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı Şanver mesajında “Recep, Şaban, Ramazan derken ümmetin ayı olan Ramazan’ın son günlerine yaklaşmış bulunuyoruz. On bir ayın sultanı Ramazan ayının bin aydan değerli, Kuran-ı Kerimin indirilmeye başlandığı en kıymetli gecesine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Kuran-ı Kerimde Kadir Gecesinin önemi Kadir Suresinde şöyle anlatılır.

”Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilirmisin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gece de Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.O gece esenlik gün ağarıncaya kadar sürer.”Kadir Gecesi hakkında hadisler şöyle buyurulur.“Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir, Allahu Teala o günlerde dua edenlerin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder,Bu geceler Kadir Gecesi, Arefe Gecesi, Ber’at Gecesi ve Cuma Gecesidir.Peygamber efendimiz (SAV) kadir gecesi ile ilgili şöyle buyuruyor. “Kim Kadir Gecesinde inanarak ihlasla o geceyi ibadetle geçirirse geçmiş günahları bağışlanır.”Bu gecenin ve birkaç gün sonra kavuşacağımız Ramazan Bayramının vatanımız, milletimiz ve tüm islam alemi için hayırlı olmasını diler, nice ramazanlara kavuşmayı yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 29

Dün 72

Bu Hafta 579

Bu Ay 1331

Toplam 62320

 

VEFAT HABERLERİ (Ali KARAKURT)

İlçemiz'de Faaliyet Gösteren Garanti Mobilya sahipleri Cafer Karakurt ve Cavit Karakurt, Cemal Karakurt'un babaları Ali Karakurt geçirdiği rahatsızlık sonucu 14 Ağustos 2018 Salı günü vefat etti. Merhumun cenazesi 15 Ağustos 2018 Çarşamba günü Kınık beldemizde toprağa verilecek. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive