Akparti Almus İl Genel Meclisi Üyemiz Hayri Uçar Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Uçar mesajında "Büyük Türk Milletinin şanlı ve onurlu mücadelesinin zaferi olan ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet’imizin 97.yılını kutluyor olmanın haklı gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen Türk Milleti’nin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.

Cumhuriyet, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş vatan toprakları üzerinde, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milletinin yeniden dirilişinin ifadesidir. Egemenliğin, kayıtsız şartsız
millet iradesine teslim edildiği cumhuriyet, ülkenin her köşesinde eşitlik, özgürlük, sevgi ve kardeşlik demektir.

Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da muasır medeniyet yolunda emin adımlarla yürümeye devam edecek, benimsediği çağdaş ve evrensel değerleri kararlılıkla koruyarak gelişmiş ülkeler arasında hak ettiği yeri alacaktır. Bu yolda en büyük güvencemiz Atatürk’ün cumhuriyeti emanet ettiği Türk Gençliği'dir.

Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan asla vazgeçmeyecek, ülkemizi içten ve dıştan kuşatan tehlikeler karşısında dimdik ayakta durmaya devam edecek, bozgunculuk isteyenlerin heveslerini boşa çıkarmayı bilecektir.

Bu vesile ile G azi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve dualarla anıyorum. Almus’lu hemşehrilerimiz başta olmak üzere Büyük Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, yarınlarımızın çok daha mutlu ve müreffeh olmasını canı gönülden diliyorum." dedi.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 10

Dün 66

Bu Hafta 242

Bu Ay 530

Toplam 214432

 

 

VEFAT HABERLERİ (Mahmut Yeter)

 

İlçemiz halkından Merhum Aşık Dayının damadı, Merhum (Cenik) Mehmet Yeter in kardeşi, Ferhat ve Murat Yeter in babası, İlçemiz esnaflarından Cengiz Yeter in amcası Mahmut Yeter 07 Mayıs 2023 günü Almus ta vefat etti. Merhumun cenazesi 08 Mayıs 2023 günü Almus Merkez Camiinde öğle namazı sonrasında kılınacak cenaze namazının ardından Almus Mezarlığında toprağa verilecek. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. 

Devamını oku...