İlçemiz Kaymakamlığına atanan Tarık Buğra Seyhan göreve başladı. Kastamonu İli Abana ilçesi Kaymakamlığından ilçemiz Kaymakamlığına atana Seyhan göreve başlaması nedeni ile Almus Kaymakamlığı Sosyal Medya hesabından bir mesaj yayınladı. Kaymakam Seyhan mesajında "Değerli Almuslu Hemşehrilerim;Tokat ilimizin güzide ilçesi Almus’ta göreve başlarken, Almus’a hizmet edecek olmanın onuru, sorumluluğu ve mutluluğu içerisinde tüm Almuslu vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Siz değerli insanlara hizmet etme bahtiyarlığına kavuşmuş olmanın büyük mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum.Kıymetli Almuslular, sizlere hizmet etmek bizler için bir şeref vesikası olacaktır. Bu dünyada insanoğlu için gök kubbede hoş bir sadâ bırakmaktan daha büyük bir gaye olamaz. Benim de amacım siz değerli hemşehrilerimin dertleriyle dertlenmek ve onlara çözümler bularak bu gök kubbede hoş bir sadâ bırakmak olacaktır. Amacım görev sürem içerisinde sizlerin hayır duasını almak ve sizlere faydalı olmaktır.Kaymakamlık makamı, siz kıymetli vatandaşlarımızın kapısıdır. Tüm halkımızın bilmesini isterim ki, kapım herkese açıktır. “Halka hizmet Hakka hizmettir.” şiarıyla yönetim sergilemek temel ilkemiz olacaktır. Sizlerin derdi benim derdim olacaktır. Kalbimiz, gönlümüz ve kapımız herkese açıktır. Adalet ve eşitlik vazgeçilmez mihenk taşlarımızdır. Vatandaşlarımızdan gelecek her türlü öneri, şikâyet ve talebe açık olduğumu belirtmek isterim.Kaymakamlık görevini ifa edeceğim süre içerisinde; vatandaş odaklı hizmet anlayışı gereği, kamu hizmetlerinin etkin, adil ve tarafsız bir şekilde vatandaşlarımıza en kolay ve hızlı bir şekilde sunulması çabası içerisinde olacağım.Tüm mesai arkadaşlarımla, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımız ve basın mensuplarıyla, karşılıklı işbirliği ve koordinasyon anlayışı içerisinde, ilçemizin refah seviyesinin yükseltilmesi ve daha yaşanır bir ilçe olması yönündeki çalışmaların, önceliğimiz olacağını belirtmek isterim.Bu duygu ve düşüncelerle; yeni görevimizin hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz eder, Siz değerli Almuslu hemşehrilerime, en derin saygılarımı ve muhabbetlerimi sunarım.Saygılarımla." dedi. 

İlçemiz Kaymakamlığına atanan Tarık Buğra Seyhan' a görevinde başarılar diliyor ve ilçemize hoş geldiniz diyoruz.

Ziyaretçilerimiz

Bugün 91

Dün 74

Bu Hafta 263

Bu Ay 449

Toplam 190405

 

 

VEFAT HABERLERİ (Duran Günka)

 

İlçemiz halkından Merhum Niyazi Günka nın oğlu, Lütfü ve Hakan Günka nın babası Duran Günka 01 Ekim 2022 İstanbul da vefat etti. Merhumun cenazesi 02 Ekim 2022 günü Almus Merkez Camiinde Öğle namazı namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Almus Mezarlığında toprağa verilecek. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz... 

Devamını oku...