İstanbul'da faaliyet gösteren Akarçaylılar Derneği Gençlik Kolları Başkanı Erhan Akkaya ve Gençlik Kolları üyelerinin katılımı ile Akarçay'ı ziyaret etti. Akarçay Görümlü Belediye Başkan Erdoğan Çoban tarafından tahsis edilen alana fidanlar dikildi. Konu ile ilgili olarak Akarçay Gençlik Kolları Başkanı Erhan Akkaya tarafından sitemizde yayınlanmak gönderilen fotoğrafları ve metni aynen yayınlıyoruz.

Merhaba, betonlaşan şehirler arasın da kalmış, mahalle arasındaki arkadaşlıkları unutmuş, toprağa dokunamadan yetişen bir nesil var. Oysa biz büyüklerimizden öğrendik yağmur yağarken çıkan toprak kokusunun güzelliğini. Akarçay Gençlik Kolları olarak gençlere ait herkesin kullanabileceği bir park yapma kararı aldık. Belediye Bşk. Sn. Erdoğan Çoban ‘da bizlere park yapmamız için bir alan tahsis etti. İlk Adım olarak parkımızın fidanlarımızı dikmek üzere İstanbul’dan yola çıktık. Kasaba meydanında hep beraber kahvaltımızı yaptık. Canla başla çalışan gençlerle beraber bütün fidanları Toprak Ana ile buluşturduk. Her genç bir ışık, bir umut kaynağı olduğunu biliyordu bu çalışmanın. Tamamlamayı düşündüğümüz parka çeşme, çardaklar, oyun pisti ve sahne yapmayı planlıyoruz. Gençler kendi performanslarını sahne alarak burada gösterebilsin, kendi eğlencelerimizi düzenleyelim diye, tabii ki bu çalışmalarımız yaz tatilinde de devam edecek. Armutalan mevkiinden Akarçay’a kadar olan, devam eden yol çalışmasında kesilen ağaçlar yerine yeni ağaçlar dikilecek ve bu çalışmamıza tüm halkımız katılacaktır.
 

Akarçay Gençlik Kolları Bşk.
 Erhan Akkaya         
 

Ziyaretçilerimiz

Bugün 0

Dün 93

Bu Hafta 345

Bu Ay 1506

Toplam 131600

Puan Durumu

Pİyasalar

 

 

VEFAT HABERLERİ (Mehmet Karaca)

İlçemiz halkından Feramuz Karaca'nın babası (Gardiyan) Mehmet Karaca 16 Ekim Cuma günü tedavi gördüğü Tokat Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Almus Merkez Camiinde kılınan cenaze namazı ardından Almus mezarlığında toprağa verildi. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Devamını oku...
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive